0
0.00

Infolinia 516 278 748
godz. 10.00-17.00

Menu

Koszyk

Twoje konto

Przeczytaj nasz Blog...

Dowiedz się o nowościach w świecie ekskluzywnych zegarków.

Omega Speedmaster Moonphase

Kampania reklamowa Omegi w TV

Omega Speedmaster Moonphase

SPEEDMASTER Moonphase Chronograph Master Chronometer

Speedmaster Profesionnal Moonwatch jest zegarkiem – ikoną. Jest to czasomierz, który zapisał się w historii jako pierwszy i do tej pory jedyny zegarek na księżycu. Udało się tego dokonać dzięki niezwykłej wytrzymałości, precyzji chodu oraz pionierskiemu duchowi marki OMEGA. Z racji tego, że jest to zegarek historyczny, w jego 42 mm kopercie nadal pracuje niezawodny mechanizm Lemania 1863 z manualnym naciągiem.

Speedmaster na powierzchni księżyca nikogo nie zaskakuje, przecież był pierwszym zegarkiem, który odwiedził satelitę Ziemi. Zegarek o klasie Master Chronometer celebruje także inny pionierski projekt OMEGA: to jeden z pierwszych modeli spełniający nowy standard jakości ustanowiony przez Szwajcarski Federalny Instytut Meteorologiczny (METAS).

Zgodnie z zapowiedzią w nazwie model wyposażono we wskaźnik faz księżyca. Wbrew popularnym przekonaniom cykl księżycowy nie trwa 30 dni, ale 29,5 dnia. To niełatwy okres do odwzorowania przy pomocy kół zębatych mechanizmu w standardowym układzie, ale zegarmistrzowie OMEGA w swoim mechanizmie Moonphase poradzili sobie z tym wyzwaniem doskonale. Stworzone przez nich wysoce precyzyjne rozwiązanie wymaga korekty tylko raz na 10 lat, a odbywa się ona za pośrednictwem zaledwie kilku obrotów koronki.

Zegarek ma pełną kontrolę nad harmonijnymi ruchami Księżyca. Jest także idealnie zbalansowany wizualnie. Dwie subtarcze wyposażone w pary wskazówek budują pięknie symetryczny wygląd.

Speedmaster Moonphase ma jeszcze wiele innych zachwycających rozwiązań: wspaniałą tarczę ze słonecznym szlifem, ceramiczny pierścień lunety i klasyczną kopertę ze stali szlachetnej. Skalę tachymetru wykonano w technologii Liquid metal. To również unikalna cecha linii Speedmaster. Bliższe spojrzenie na subtarcze zegarka pozwoli odkryć rodowane okręgi urozmaicające liczniki – to kolejna tegoroczna nowość.

W modelu zastosowano klasyczne wskazówki Speedmaster, ale stanowią one jedynie wierzchołek tego, co kryje się we wnętrzu koperty i stanowi gigantyczny krok naprzód. Nowy, rewolucyjny mechanizm oznaczony numerem 9904 składa się z 368 elementów i wyznacza początek nowej ery w zegarmistrzostwie. Moonphase spełnia jednocześnie standardy precyzji Master Co-axial i Chronometer, zatem jego certyfikację określamy jako Master Chronometer.

Oczywiście, każdy zegarek OMEGA musi być i jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach.

Zapraszamy do salonów W. Krzyś Jubiler.

 
  • udostępnij:
powrót
.

Luksusowe zegarki i biżuteria

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności