0
0.00

Infolinia 516 278 748
godz. 10.00-17.00

Menu

Koszyk

Twoje konto

 

Zegarki Rado – szwajcarska jakość i styl

Zegarki RadoRado to renomowana szwajcarska marka zegarków z korzeniami sięgającymi 1917 roku, której cechami charakterystycznymi jest zastosowanie innowacyjnych materiałów oraz prosty ponadczasowy design zgodny z koncepcją: „Simplicity is the soul of elegance”.

Dążeniem Rado jest uchwycenie teraźniejszości i kształtowanie przyszłości. Każdy model Rado projektowany jest z dbałością o najmniejsze szczegóły i produkowany według najwyższych standardów szwajcarskiego zegarmistrzostwa.

Co ciekawe, słowo Rado oznacza „koło” w języku esperanto.

Swiss Made

Rado z siedzibą w szwajcarskim Lengnau to marka spełniająca wszystkie kryteria posługiwania się oznaczeniem „Swiss Made”.

Dla potwierdzenia jakości swoich produktów Rado wydłużyło gwarancję udzielaną na zegarki z 2 do 5 lat. Nasza firma, będąc Autoryzowanym Przedstawicielem Rado, oferuje zegarki z nową, 5-letnią gwarancją producenta.

Marka Innowacyjna

Misją Rado pozostaje od lat „Wyznaczanie standardów branży zegarmistrzowskiej, wytyczanie drogi i wprowadzanie innowacji”.

W efekcie, zegarki marki Rado to połączenie jakości, technologi i unikatowego wzornictwa, które czyni je tak rozpoznawalnymi.

Zespół badawczo-rozwojowy Rado eksperymentuje z futurystycznymi materiałami i technologiami najnowszej generacji, co już w latach 70. przyniosło marce Rado opinię „producenta zegarków dla ludzi wyprzedzających swoją epokę”.

Mistrzostwo Materiałów

Koperty większości modeli wykonane są z odpornej na zarysowania ceramiki high-tech lub tzw. twardego metalu. Dzięki temu zegarki te są szczególnie odporne na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne.

Rado jako lider branży zrewolucjonizowało tradycyjne zegarmistrzostwo, wprowadzając do kolekcji ceramikę high-tech, ultralekką ceramikę high-tech, kolorową ceramikę high-tech i materiał Ceramos.

Zegarki wykonane z ceramiki high-tech są lekkie i przyjazne dla skóry, zapewniają wysoki komfort użytkowania, dzięki czemu mogą je nosić nawet osoby o bardzo wrażliwej skórze. Ceramika jest bowiem dwukrotnie lżejsza od stali szlachetnej, wysoce odporna na zarysowania, obojętna chemicznie, hipoalergiczna, odporna na korozję  i niemagnetyczna.

Nowy wyznacznik trwałości

Marka Rado jako pierwsza na świecie stworzyła zegarek odporny na zarysowania. Był nim wyprodukowany w 1962 r. model RADO DiaStar charakteryzujący się futurystycznym podejściem do designu oraz zastosowaniem innowacyjnego technologicznie, ultraodpornego twardego metalu (hard-metal).

Z kolei w latach 80. marka RADO zrewolucjonizowała branżę zegarków stosując jako pierwsza odporną na zarysowania ceramikę high-tech. Do tej pory materiał ten wykorzystywany był wyłączenie do produkcji komponentów na promach kosmicznych oraz w branży sportów motorowych.

W 2002 roku marka opracowała i wdrożyła zaawansowaną technologicznie powierzchnię diamentową o nazwie RADO v10K. Dzięki uzyskanej twardości na poziomie 10 000 w skali Vickersa powstał najtwardszy zegarek na świecie, co zostało odnotowane w Światowej Księdze Rekordów Guinessa. .

Stylistyka

Stylistyka zegarków Rado to jeden z ich największych atutów, który cieszy się uznaniem nie tylko wśród kolekcjonerów i entuzjastów. Szczególną uwagę przyciągają modele o futurystycznym podejściem do designu, w zestawieniach czerni i bieli lub z bransoletą ze stali nierdzewnej, ekstrawaganckie wersje w jasnych kolorach oraz modele wysadzane diamentami. Chociaż Rado to także zegarki klasyczne i eleganckie.

Najpopularniejsze modele

Oferta Rado jest bardzo szeroka. Marka oferuje zarówno futurystyczne szkieletowe modele DiaStar Original Skeleton czy kwadratowe True Square, ale również eleganckie zegarki w stylu klasycznym Rado Coupole Classic, bardzo kobiece Rado Centrix, jak również modele sportowe o nowoczesnym charakterze.

Do najbardziej popularnych modeli zegarków Rado, zaliczyć należy Rado Ceramica  prawdopodobnie pierwszy na świecie zegarek z bransoletą, koronką i kopertą wykonanymi w całości z zaawansowanej technicznie ceramiki high-tech; sportowe zegarki Rado HyperChrome oraz zegarki z serii Rado True Square z wyjątkowo cienkimi kopertami.

Kupując zegarek marki Rado inwestujesz w wyjątkową jakość i styl.

Przewodnik cenowy kolekcji Rado

Kolekcja: Rado Captain Cook

Średnia cena (w naszej ofercie): 15 400 zł

Najpopularniejsze modele (numery referencyjne): R32127156, R32505153, R32146208

Cechy charakterystyczne: detale w stylu vintage, męskie zegarki wysokiej jakości, duża średnica koperty.


Kolekcja: Rado Centrix

Średnia cena (w naszej ofercie): 9 200 zł

Najpopularniejsze modele (numery referencyjne): R30555724, R30019744, R30927153

Cechy charakterystyczne: połączenie stali nierdzewnej i ceramiki, modele w różnych rozmiarach i wersjach kolorystycznych, zegarki męskie i damskie.


Kolekcja: Rado HyperChrome

Średnia cena (w naszej ofercie): 8 800 zł

Najpopularniejsze modele (numery referencyjne): R32259163, R32502153, R32260152

Cechy charakterystyczne: zegarki na bransolecie, męskie zegarki sportowe, solidna konstrukcja i elegancki design.

Luksusowe zegarki i biżuteria

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności