0
0.00

Menu

Koszyk

Twoje konto

Historia

Jak zaczęła się historia rodzinnej firmy jubilerskiej…

Firmę państwa Krzyś założył w 1946 roku senior rodu - Jan. Od początku siedziba mieściła się przy obecnej ulicy Staromiejskiej (dawniej ul. Wieczorka). W latach 50. i 60. bywało różnie. Do roku 1953 świadczono tylko usługi zegarmistrzowskie. Bycie prywatnym przedsiębiorcą w tym czasie nie należało do prostych zajęć. I tak firma przez 70 lat swojego istnienia przetrwała czasy komunizmu, przetrwała również wczesnokapitalistyczny napór przedsiębiorstw lat 90. oraz rozwój supermarketów.

W 1974 r. rodzinną firmę przejął syn Wiesław. Od początku swojej działalności starał się on łączyć starą zegarmistrzowską tradycję z nowinkami z dziedziny zegarmistrzostwa i jubilerstwa. To za jego sprawą bacznie śledzono trendy światowego jubilerstwa i szkolono w tym zakresie swoich pracowników. Wtedy rozpoczęła się długoletnia, trwająca do dziś współpraca z najlepszymi, uznanymi na całym świecie producentami zegarków i biżuterii.

Dobór sprzedawanego asortymentu jest bardzo ważną częścią filozofii firmy. Obserwując trendy na światowych rynkach i mając rozeznanie w najlepszej stylistyce wyrobów jubilerskich, można wybierać do swej oferty tylko wyjątkowe produkty, inne od oferowanych w popularnych sieciach jubilerskich. Zdarza się, że z oferty producenta kilku tysięcy wzorów wybiera się jedynie dwa - trzy egzemplarze. Wszystko po to, aby Klienci salonów W.Krzyś mieli pewność, że mogą w nich kupić rzeczy w najlepszym stylu i co najważniejsze - niepowtarzalne.

Firma W.Krzyś jest na terenie aglomeracji śląskiej wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem uznanych światowych marek takich jak np. OMEGA.

Gdy w 2005 r. oddawano w Katowicach do dyspozycji klientów centrum handlowe Silesia City Center podjęto decyzję - zostajemy na Staromiejskiej, ale otwieramy nowy punkt w Silesii.

W chwili obecnej firma W.Krzyś kładzie największy nacisk na swoisty dualizm w rozwoju. Z jednej strony nowoczesny salon w Silesia City Center, a z drugiej kameralny, przesiąknięty historią sklep w centrum miasta przy ul. Staromiejskiej 15.

Co jest ich cechą wspólną? Grono stałych, dobrych Klientów o wytwornym guście, dla których kupno wyszukanej biżuterii czy markowego zegarka to czynność wymagająca dyskrecji i miłej atmosfery.

Serdecznie zapraszamy

Barbara i Wiesław Krzysiowie.

 
  • udostępnij:
powrót
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności