0
0.00

Infolinia 516 278 748
godz. 10.00-17.00

Menu

Koszyk

Twoje konto

 

Zegarki Frederique Constant Geneva

Elegancja nosi wiele imion. Jednym z nich na pewno jest Frederique Constant - szwajcarska marka rodem z Genewy utworzona z pasją przez małżeństwo Alettę i Petera Stas, zgodnie z mottem: „Live your Passion”.

Charakterystyczny styl męskich i damskich zegarków Frederique Constant doceni każdy, kto w czasomierzach poszukuje równolegle wyrafinowania, nieprzemijającego wzornictwa, a jednocześnie wysokiej jakości. 

Odwołania do stylu Art Deco oraz inspiracje zegarkami vintage, manufaktura Frederique Constant nieustannie podkreśla swoje przywiązanie do klasycznego piękna. Modele zegarków tej marki to ponadczasowe rozwiązania gwarantujące luksus i jednocześnie komfort użytkowania.

Niech jednak nie zmyli nikogo klasyczna stylistyka. Frederique Constant to umiejętne połączenie pasji do klasycznego wzornictwa z innowacyjnością i dążeniem do ciągłego udoskonalania produktów.  Wewnątrz zegarków kryją się najnowocześniejsze, przełomowe rozwiązania technologiczne, w tym m.in. zegarki z funkcją flyback będącą rodzajem bardziej zaawansowanego chronografu czy mechanizm hybrydowy kwarcowo-mechaniczny. 

Ręczna robota

Frederique Constant to prawdziwa manufaktura wykonująca swoje własne mechanizmy tzw. in-house. Oznacza to, że nie musi kupować mechanizmów od zewnętrznych producentów. Obecnie marka może pochwalić się już wieloma własnymi kalibrami mechanizmów.

Szczytowym osiągnięciem marki było stworzenie własnego mechanizmu Tourbillon, będącego prestiżowym i jednocześnie skomplikowanym konstrukcyjnie urządzeniem, którego celem jest zapewnienie precyzji zegarka poprzez niwelowanie wpływu grawitacji na niesymetrycznie wyważony mechanizm balansu. Najczęściej ze względu na swój poziom skomplikowania jest stosowane wyłącznie przez manufaktury premium. 

Wysoka jakość zegarków Frederique Constant to nie tylko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach elementy. Każdy z zegarków Frederique Constant montowany jest ręcznie, a całość konstrukcji poddaje się szczegółowej kontroli jakości.

Zegarki tej marki to doskonały wybór dla prawdziwych miłośników zegarmistrzowskiej sztuki ceniących elegancję podaną w niebanalnej formie. To również świetny wybór dla osób poszukujących zegarków wyszukanej, nieco niszowej marki.

Kolekcja Classics - Klasyczne zegarki dla mężczyzn

Marka Frederique Constant znana jest przede wszystkim z klasycznych modeli zegarków. Wyraźne linie i ponadczasowy design to cechy charakterystyczne każdego zegarka z kolekcji Classics.

Każdy model z kolekcji Classics został zaprojektowany tak, aby spełniać najwyższe standardy. Filozofia marki, polegająca na oferowaniu luksusowych zegarków w przystępnych cenach, dotyczy również linii Classics.

Damskie zegarki inspirowane Art Deco

Inspiracją ponadczasowych zegarków Frederique Constant z kolekcji Art Deco są wystawne imprezy i spotkania towarzyskie z lat dwudziestych XX wieku.

Stylowa, delikatna forma i wdzięk zegarków to hołd dla kobiecości oraz jedyne w swoim rodzaju połączenie nowoczesności i stylu vintage. Dodatkowym znakiem rozpoznawczym kolekcji Art Deco są wyszukane kształty etui – od małych i okrągłych po owalne i prostokątne – oraz minimalistyczne elementy dekoracyjne, które czynią je wyjątkowym dodatkiem.

Luksusowe zegarki i biżuteria

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności