0
0.00

Infolinia 516 278 748
godz. 10.00-17.00

Menu

Koszyk

Twoje konto

 

Zegarki nurkowe - Diver

Pod wodą, podobnie jak w powietrzu, profesjonalny zegarek do nurkowania to przede wszystkim niezbędny  element wyposażenia. Zegarki nurkowe z nowych kolekcji to wysoka wytrzymałość ale również wygoda użytkowania. Połączenie tych cech sprawia, iż kolekcje Diver cieszą się ogromną popularnością wśród klientów.

Funkcje zegarków nurkowych


Dobry zegarek nurkowy powinien posiadać kilka kluczowych funkcji. Zegarek tego typu musi wytrzymywać ciśnienie panujące na większych głębokościach. Powinien być również łatwy do odczytania pod wodą, dlatego wskazówki i markery luminescencyjne są niemalże koniecznością. 

Dobry zegarek do nurkowania powinien posiadać zakręcany dekiel i koronkę, aby zapobiec przedostawaniu się wody do wnętrza zegarka.

Cechy zegarka nurkowego

Zgodnie z normą ISO 6425, aby zegarek mógł być nazywany zegarkiem nurkowym, musi spełniać kilka warunków:

  • minimalna klasa wodoodporności co najmniej 100 m
  • czytelność godziny, ramki i wskazówki sekundowej z odległości 25 cm w ciemności
  • bezpieczny system pomiarowy, wskazujący czas nurkowania
  • odporny na wstrząsy, oddziaływanie słonej wody
  • antymagnetyczny

Wodoszczelność

Stopnie wodoszczelności określają na jakich głębokościach można bezpiecznie korzystać z danego modelu zegarka. 

Wodoszczelność do co najmniej 100 m określa, iż z zegarka można korzystać podczas pływania oraz nurkowania z rurką. Wodoszczelność na poziomie 200 m oznacza, że zegarka można używać podczas nurkowania. Z kolei wodoszczelność  300 m i więcej to poziom profesjonalny, co oznacza, że zegarek nadaje się do użytku podczas nurkowania głębinowego.

Zawór upustowy helu

Zawór upustowy helu umieszczany jest zazwyczaj z boku obudowy zegarka, w formie dodatkowej korony. Umożliwia on ujście nagromadzonego w zegarku helu podczas wynurzania na powierzchnię. Nie jest to funkcja dostępna we wszystkich zegarkach nurkowych.

Wytrzymały pasek lub bransoleta

Z uwagi na bezpieczeństwo, zegarki nurkowe wyposażone muszą być w wysokiej jakości, wytrzymałe paski i bransolety, często z dodatkowym przedłużeniem umożliwiającym założenie na rękawie kombinezonu nurkowego. Wykonywane są one z takich materiałów jak wysokiej jakości kauczuk, nierdzewna stal szlachetna, a nawet naturalna skóra.

Co oznacza jednokierunkowy obrotowy bezel?

Jednokierunkowy, obrotowy bezel to rodzaj ruchomej ramki czy pierścienia umocowanego wokół tarczy na kopercie zegarka, którą można obracać tylko w jednym kierunku. 

Wbrew pozorom, jest to bardzo istotna funkcja każdego zegarka dla nurków, która może być używana w połączeniu ze wskazówkami zegarka i która pozwala na bezpieczne śledzenie upływającego czasu.

Ramka jest zwykle oznaczona podziałkami reprezentującymi przyrosty czasu, takie jak minuty, sekundy, a nawet godziny.

Co warto wiedzieć?

Zegarki typu diver są dość duże. Nie zawsze zatem sprawdzą się do bardziej oficjalnych czy eleganckich stylizacji. Ogromna różnorodność kolekcji sprawia, że zegarki tego rodzaju są bardzo chętnie wybierane do noszenia na co dzień.

Wybierając jeden z luksusowych zegarków, dostępnych w naszej ofercie warto przemyśleć jakiego rodzaju zegarek sprawdzi się najlepiej i jakie funkcje powinien posiadać.

Zegarki nurkowe w ofercie W.Krzyś

Oferujemy ogromny wybór, wysokiej klasy zegarków nurkowych. Wszystkie nasze zegarki pochodzą bezpośrednio od producenta i objęte są pełną gwarancją. Przed wysyłką każdy zegarek jest dodatkowo sprawdzany.

Odkryj naszą wyjątkową ofertę zegarków diver, przetestowanych ciśnieniowo i odpowiednich do wszystkich form sportów wodnych, w tym również ekstremalnie głębokich nurkowań. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Oferujemy możliwość zakupu online, w tym również możliwość zakupu na raty oraz szybką, bezpłatną dostawę.

Luksusowe zegarki i biżuteria

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności