0
0.00

Infolinia 516 278 748
godz. 10.00-17.00

Menu

Koszyk

Twoje konto

Przeczytaj nasz Blog...

Dowiedz się o nowościach w świecie ekskluzywnych zegarków.

The Pioneer Spirit Lives On

Chronograf wyposażony w funkcję flyback

The Pioneer Spirit Lives On

The Pioneer Spirit Lives On
Chronograf to jedna z najbardziej popularnych i często stosowanych komplikacji w zegarmistrzostwie. Chronograf wyposażony w funkcję flyback jest rodzajem bardziej zaawansowanego chronografu. Funkcja flyback eliminuje konieczność trzykrotnego naciśnięcia przycisków: stop, resetowanie i ponownie start (start / stop – górny przycisk, zerowanie – dolny); wznowienie pracy stopera sprowadza się do pojedynczej czynności.
Flyback umożliwia wykonanie trzech etapów (zatrzymanie wskazówki chronografu, wyzerowanie oraz ponowne uruchomienie pomiaru) za pomocą jednego naciśnięcia przycisku; wskazówki chronografu po naciśnięciu przycisku zerowania/resetowania nie tylko powrócą do zera, ale również natychmiast wznowią działanie. Możemy podczas włączonego stopera dokonywać wielokrotnie resetowania i wznowienia pomiaru, nie przerywając pracy chronografu. Funkcja szybkiego powrotu jest często potrzebna dla
dokładności ułamka sekundy.


Co ciekawe, chronografy z funkcją flyback mogą być również używane w standardowy sposób czyli „start” i „stop” za pomocą górnego przycisku; „zerowanie” przy użyciu dolnego.


Chronografy z funkcją flyback zostały docenione przez pilotów z uwagi na wygodę i oszczędność czasu, stąd najczęściej są stosowane w lotnictwie oraz nawigacji. Funkcja flyback wykorzystywana jest również w zegarkach do nurkowania.
Kolekcja Longines Spirit została poszerzona o modele z funkcją flyback:
https://wkrzys.pl/t/longines%20spirit%20flyback
O szczegóły pytajcie w naszym salonie: 32/253 98 39; 516 278 748

 
  • udostępnij:
powrót
.

Luksusowe zegarki i biżuteria

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności