0
0.00

Infolinia 516 278 748
godz. 10.00-17.00

Menu

Koszyk

Twoje konto

Przeczytaj nasz Blog...

Dowiedz się o nowościach w świecie ekskluzywnych zegarków.

Zegarki Rado – niezmienna piękność

Rado swoim wyglądem wyraża wewnętrzną perfekcję wykonania zegarka.

Zegarki Rado – niezmienna piękność

Jakiś czas temu, szwajcarska firma zegarkowa Rado postanowiła wybić się tworząc markę znaną na całej planecie. Dzisiaj nazwa Rado utożsamiana jest na całym świecie z zegarkami o nieporównywalnym wzornictwie i materiałach o wspaniałej estetyce, które dodatkowo posiadają cechę wysokiej odporności. „ Sukces Rado istniał i istnieje nadal w filozofii, która chowa się za marką: pionierski duch, ciągłość i humanitaryzm ponad wszystko. Oznacza to dawanie przykładów śmiałości i podążanie w nowych kierunkach. Oznacza to również bycie innym i pozostanie wiernym tej odmienności i dążenie z konsekwencją do obranych celów”.  Te słowa wypowiedziane przez założyciela Rado Dr Paula Lutni są ważne dla firmy do dnia dzisiejszego.

Materiały i design

Od początku działalności firmy, Rado celowo postawiło na materiały przyszłości – utwardzany metal, szkło szafirowe, ceramikę high-tech, lantan, diament syntetyczny.

Podczas gdy inne marki używają standardowych materiałów takich jak złoto, mosiądz czy metal, Rado nie zadowala się już istniejącymi materiałami, lecz odkrywa i produkuje nowe, doskonalsze. Najważniejszym zadaniem przy produkcji nowych zegarków jest próba stworzenia stylu i materiału tak, aby połączyć harmonijnie dwie najważniejsze funkcje zegarka – biżuterii i czasomierza.

Jednak firma nie uważa się za producenta zegarków „designerskich”, lecz za markę indywidualistyczną w swoim wyglądzie.

Bez ozdób, z prostą linią, nowoczesny, innowacyjny, stylistycznie czysty – oto charakterystyka wyglądu zegarka Rado.

Sztuka projektowania i redukowania wyglądu zegarka do minimum, tzw. minimalizm formy to specjalizacja firmy. Lecz zegarek musi być również wygodny podczas noszenia. Dlatego komfort użytkownika, anatomiczny kształt oraz użycie najwyższej jakości materiałów przyjaznych dla skóry są również kluczowe podczas produkcji.

Zegarki Rado budzą skrajne opinie– nie każdy je lubi. „Kochasz lub nienawidzisz” – ale Rado docenia takie kontrasty – „tylko zegarki z prawdziwym charakterem potrafią wzbudzać takie mocje”

Marka, która zdobywa świat

Na początku lat 80-tych, Rado rozpoczęło bardzo udaną współpracę sponsoringową uczestnicząc w turnieju tenisa ziemnego Rado Swiss Open w Gastad.  Dzięki wielkiemu zaangażowaniu i dodatkowym interesującym działaniom, Szwajcarska firma zegarkowa natychmiast stała się oficjalnym partnerem odmierzającym czas w tym sporcie.

Rado, lider na rynku zegarków odpornych na zarysowanie o nieprzeciętnym wzornictwie, stał się istotnym partnerem sponsoringowym w tej dziedzinie.

Rado – czas na tenis

Na 20-te urodziny sponsoringu tenisowego, Rado przygotowało nowy model z ekskluzywnej limitowanej edycji: Sintra Tennis – chronograf o ponadczasowej, sportowej elegancji, który łączy w sobie nowatorskie wzornictwo linii Sintra z wyrafinowanymi elementami nawiązującymi do tenisa.

Wyrafinowane detale

Sportowy model linii Sintra Tennis, jest całkowicie stworzony z odpornych na zarysowanie ceramicznych elementów wykonanych w technologii high-tech. Oprócz interesującego mechanizmuSintra Tennis zachwyca ekstrawagancją swojego wzornictwa. Na brzegach ramy zegarka znajdują się cyfry 0, 15, 30 i 40 odnoszące się do sposobu liczenia punktów w tenisie ziemnym a małe okienko sekundnika jest w formie stylizowanej na piłeczkę tenisową.

Każdy model z tej limitowanej edycji jest numerowany na deklu zegarka ze wzmianką „edycja limitowana”.

Zegarki Rado w sklepie W.Krzyś

 
  • udostępnij:
powrót
.

Luksusowe zegarki i biżuteria

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności