0
0.00

Infolinia 516 278 748
godz. 10.00-17.00

Menu

Koszyk

Twoje konto

Przeczytaj nasz Blog...

Dowiedz się o nowościach w świecie ekskluzywnych zegarków.

Kilka słów na temat ROTOMATU

Urządzenie samonakręcające zegarek

Kilka słów na temat ROTOMATU

Dla przypomnienia kilka słów na temat ROTOMATU - urządzenia samonakręcającego zegarek.
Zegarek mechaniczny nie jest napędzany baterią, jak modele elektroniczne. Posiada mechanizm czyli serce zegarka, który może być naciągany manualnie (ręcznie) lub automatycznie. Obecnie coraz częściej zegarki są oznaczone jako Automatic czyli posiadają naciąg automatyczny, w którym poprzez codzienne użytkowanie i ruchy ręką, jakie wykonuje właściciel każdego dnia, wahnik (inaczej rotor) obraca się względem mechanizmu i za pośrednictwem redukcyjnej przekładni zębatej powoduje samoczynne naciąganie sprężyny napędowej czyli po prostu „nakręca zegarek", dzięki czemu nie wymaga on systematycznego nakręcania manualnego. Co jednak w sytuacji, kiedy zegarka nie nosimy na ręce przez kilka dni bądź kiedy mamy więcej czasomierzy i nie jest możliwe użytkowanie wszystkich równocześnie? Wtedy zegarek się zatrzymuje. Rozwiązaniem tego problemu są rotomaty czyli urządzenia samonakręcające.


Możecie je kupić u nas: https://wkrzys.pl/rotomaty-szkatulki-akcesoria
Każdy, kto używa swój czasomierz nieregularnie lub posiada więcej niż jeden zegarek mechaniczny z automatycznym naciągiem sprężyny, powinien zaopatrzyć się w takie urządzenie.
Rotomat jest urządzeniem, które utrzymuje mechanizm zegarka w ciągłej pracy, dzięki czemu nie trzeba nastawiać go każdorazowo po odłożeniu na kilka dni.
Są również takie modele zegarków, zwłaszcza luksusowe, które posiadają liczne funkcje tzw. komplikacje np. wieczny kalendarz, wymagające wręcz, aby czasomierz stale pracował w celu utrzymania prawidłowych wskazań.

W ofercie mamy również szkatułki i etui na zegarki, szkatułki na biżuterię i inne produkty marki Leanschi. Zapraszamy.

 
  • udostępnij:
powrót
.

Luksusowe zegarki i biżuteria

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności