0
0.00

Menu

Koszyk

Twoje konto

Przeczytaj nasz Blog...

Dowiedz się o nowościach w świecie ekskluzywnych zegarków.

Omega Constellation

W 1982 firma OMEGA zaprezentowała zegarek, którego radykalny design okazał się wyjątkowo ponadczasowy.

Omega Constellation

Model Constellation Manhattan, dzięki słynnym dziś "pazurkom", znajduje się wśród najbardziej rozpoznawalnych i charakterystycznych czasomierzy na świecie. "Pazurki" nie stanowiły jedynie nowatorskiego elementu z zakresu estetyki, w latach 80-tych ich nadrzędną funkcją było zespalanie szkła szafirowego i jego uszczelki z kopertą zegarka i tym samym zwiększanie jego wodoszczelności.

Pomimo, że głównym przeznaczeniem "pazurków" była ich funkcjonalność, to jednak nie ten czynnik, lecz ich nowatorski wygląd odegrał największą rolę w popularności modelu Constellation, Popularności, której rozmiary przerosły najśmielsze oczekiwania, a "pazurki" stały się znakiem firmowym legendarnej linii zegarków.

Constellation w 1995 roku: “My Choice”

Rok 1995 był kolejnym przełomem w historii linii Constellation. Właśnie wtedy OMEGA rozpoczęła współpracę z ambasadorami marki, a wśród nich, z supermodelką Cindy Crawford. Cindy, pomagając zespołowi specjalistów OMEGA, brała aktywny udział w wyborze ostatecznego designu dla zegarków Constellation. W ten sposób modele słynnej linii stały się indywidualnym wyborem modelki - "Cindy's Choice".

Liniia Constellation z 1995 roku stała się najbardziej popularną ze wszystkich kolekcji OMEGA, wśród miłośników marki na całym świecie.

Kampania reklamowa dla Constellation, z udziałem Cindy Crawford, z czasem ewoluowała w kampanię OMEGA My Choice, w której wizerunek popularnego ambasadora marki zestawiany jest z fotografią jednego z zegarków z rodziny Constellation, a jedyny tekst, jaki pojawia się w reklamie, to słowa MY CHOICE - mój wybór.

Ewolucja i rewolucja: Constellation w roku 2009

Następną fazą ewolucji charakterystycznego modelu była przeprowadzona przez OMEGĘ aktualizacja wzornictwa całej kolekcji Constellation. Była to jedna z najgłośniejszych i najbardziej oczekiwanych premier w świecie zegarmistrzowskim w 2009 roku.

Czy warto zmieniać sprawdzony przepis na sukces?

Popularne angielskie powiedzonko mówi, że "lepsze jest wrogiem dobrego". Innymi słowy nie warto zmieniać czegoś, co działa znakomicie. Dlaczego więc OMEGA zdecydowała się zmienić i poprawić jedną z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych linii zegarków na świecie?

Dobre pytanie…

Powód jest jeden. W 1999 roku OMEGA wprowadziła na rynek pierwszy mechanizm wyposażony w wychwyt współosiowy Co-Axial a w 2007 roku powstał rewolucyjny manufakturowy kaliber Co-Axial 8500/8501 stworzony w 100% „in-house”. Gdy opracowywano poprzednie kolekcje zegarków Constellation te radykalnie innowacyjne technologie nie były jeszcze dostępne.

OMEGA jest w trakcie zmian procesów produkcyjnych prowadzących do wykorzystania mechanizmów Co-Axial we wszystkich liniach swoich kolekcji.

Marka postanowiła wykorzystać okazję i nie tylko wyposażyć nowe Constellation w mechanizmy z wiodącą technologią Co-Axial, ale także postarać się poprawić każdy najmniejszy szczegół tych czasomierzy. Słynne "pazurki" wciąż definiują design każdego zegarka Constellation, jednak ich profil został delikatnie zmieniony, tak by nadać im jeszcze większą wytworność. Bransolety zachowały swoje charakterystyczne poprzeczne ogniwa, jednak w ich nowej wersji "Mono Rang" poprawiono kształt poszczególnych elementów i dodano zapięcie motylkowe, dla maksymalnej wygody użytkowników.

Ewolucja ikony

Nowe Constellation są dostępne z tarczami w kliku kolorach: srebrnym, brązowym, czarnym oraz szampańskim. Wyjątkowo piękne są modele z tarczami wykonanymi z białej masy perłowej. Część tarcz zdobi wzór supernova, promieniujący od gwiazdy Constellation. Wskazówki Constellation w stylu “dauphine plume” są rodowane lub wykonane z 18-karatowego czerwonego złota i pokryte substancją luminescencyjną Super-LumiNova.

Wszystkie zegarki Constellation z 2009 roku są wodoszczelne do 100 metrów.

Nowa ambasador, w nowej erze Constellation

Zhang Ziyi, chińska aktorka, która międzynarodową sławę zawdzięcza rolom w takich filmach jak: Przyczajony tygrys, ukryty smok czy Wyznania Gejszy od ponad dziesięciu lat nosi zegarek Constellation. Dziś pracuje także jako ambasador marki OMEGA. Ziyi podkreśla "Zegarki OMEGA to połączenie tradycji i innowacji." Aktorka dodaje także, że "Gdy OMEGA zwróciła się do mnie byłam bardzo szczęśliwa. To bardzo znana i szanowana w marka w Chinach. Jest obecna na naszym rynku już od 1895 roku."

Niemal nieograniczony wybór

Mnogość modeli zaprezentowanych w nowej kolekcji Constellation jest bezprecedensowa. Nowy design, poprawione cechy zegarka, wybór tarcz i wersji z brylantami spowodują, że grupa odbiorców nowej kolekcji Constellation będzie jeszcze szersza niż dotychczas. Z pewnością przynajmniej jeden z modeli idealnie dopasuje się do każdego nadgarstka.

Podobnie, jak wcześniejsze zegarki z linii Constellation, także nową kolekcje cechuje modny styl i elegancja. Rodzina czasomierzy o nowym designie jest dostępna w pięciu rozmiarach koperty: 24 mm, 27 mm, 31 mm, 35 mm i 38 mm.

Technologia Co-Axial w sercu nowych Constellation

Wszystkie mechaniczne wersje nowych Constellation wyposażono w mechanizmy OMEGA z wychwytem współosiowym Co-Axial. W prostych słowach wychwyt stanowi serce mechanizmu zegarkowego. Utrzymuje on wahania balansu – systemu regulującego  mechanizm. Wychwyt współosiowy Co-Axial zaprezentowany przez OMEGĘ w 1999 roku stanowi pierwsze praktyczne i nowe rozwiązanie techniczne tego układu od ponad dwustu lat. Redukuje on tarcia pomiędzy poszczególnym częściami mechanizmu oraz przekazuje energię. Konieczność oliwienia mechanizmu jest ograniczona do minimum, a sam mechanizm jest bardziej precyzyjny i stabilny przez długi czas.

Zegarki w kopercie o rozmiarze 38 mm wyposażono w kaliber OMEGA Co-Axial 8500/85001, mechanizm manufakturowy Omegi, który stanowi przełom w sposobie produkcji zegarków mechanicznych. Każda z jego 202 części powstała, od samego początku i w 100% w fabryce OMEGA.

Modele o średnicy koperty 31mm wykorzystują mechanizm Co-Axial 8502/8521. Kaliber stworzony specjalnie z myślą o zegarkach mniejszych rozmiarów. Sprężyna balansu tego mechanizmu nosi sygnaturę "Si 14" i jest wykonana z krzemu. Zapewnia ona niezrównaną odporność na wstrząsy i inne czynniki zewnętrzne, przyczyniając się do stabilnej wydajności Constellation o klasie chronometru.

Klasyczny kaliber Co-Axial 2500, mechanizm, w którym po raz pierwszy wykorzystano rewolucyjny wychwyt współosiowy, stanowi serce modeli o średnicy koperty 35mm.

Mniejsze zegarki są wyposażone w niezawodny i precyzyjny kaliber kwarcowy OMEGA 1376. Występuje także kwarcowa wersja zegarka Constellation, w rozmiarze 35 mm, z kalibrem OMEGA 1532.

Constellation Luxury Edition

Każda konstelacja we wszechświecie ma swoje najjaśniejsze gwiazdy. W nowej linii OMEGA Constellation nic nie błyszczy tak mocno, jak ozdobione kamieniami szlachetnymi czasomierze z wyjątkowej serii Luxury Edition.

Zegarki OMEGA Constellation Luxury Edition połyskują okrągłymi brylantami w różnych wariantach intrygujących układów. Zegarki są wysadzane kamieniami metodą "snow setting" z poszanowaniem zasad elegancji i geometrii.

Seria Luxury Edition powstała, by wyrazić wartości nowej linii Constellation w najbardziej szykowny sposób. To bezkompromisowy luksus reprezentowany przez jedną z najbardziej eleganckich kolekcji zegarków w 161-letniej historii marki OMEGA.

Kontynuując tradycje doskonałości

Nowa linia Constellation to dynamiczna i nowoczesna ekspresja stylu stanowiącego esencję dziedzictwa marki OMEGA. To wartościowa kontynuacja słynnego wzornictwa swoich przodków, mogąca pochwalić się własną oryginalnością, doskonałością designu oraz innowacyjną technologią.

Zegarki Omega w sklepie W.Krzyś

 
  • udostępnij:
powrót
.
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności