0
0.00

Infolinia 516 278 748
godz. 10.00-17.00

Menu

Koszyk

Twoje konto

Przeczytaj nasz Blog...

Dowiedz się o nowościach w świecie ekskluzywnych zegarków.

Certina i nurkowanie

DS PH200M: Nurkowanie w rytmie swingujących lat sześćdziesiątych. 

Certina i nurkowanie

1967 był rokiem pełnym napięć i konfliktów, w którym powstały jednocześnie legendarne prace wielu znakomitości ze świata artystycznego. W spokojnym szwajcarskim miasteczku Grenchen również narodziło się coś nowego: producent zegarków Certina zaprezentował model DS PH200M, innowacyjny zegarek do nurkowania, którego sportowa i elegancka sylwetka wzbudzała podziw na plażach od St. Tropez po Rimini.Powstałe w roku 1967 wielkie dzieła mistrzów wzornictwa, muzyki i mody przetrwały wiele lat. Teraz wraca także legendarny model DS PH200M. Nowa edycja, wierna oryginałowi w bardzo wielu detalach, wnosi do teraźniejszości powiew szalonych lat sześćdziesiątych: odrobinę ducha epoki w niezawodnym, szwajcarskim wydaniu.W wykonanej ze stali szlachetnej kopercie o średnicy 42,8 mm, w jaką został wyposażony ten klasyczny zegarek Certina, zastosowano obracający się w jednym kierunku czarny pierścień lunety. Pierścień otacza czarną tarczę, która doskonale, nawet w ciemności, kontrastuje ze wskazówkami i indeksami z powłoką Super-LumiNova. Na odwrocie zegarka znajduje się wypukły symbol żółwia - logo marki Certina. Całości dopełnia miękki, czarny/szary materiałowy pasek NATO ze sprzączką i brązowy pasek z cielęcej skóry, idealny na oficjalne okazje.Podobieństwo do oryginalnego modelu nie jest tylko powierzchowne; tak, jak jego poprzednik, nowy DS PH200M został opracowany w oparciu o oryginalny system DS Concept z lat 60-tych. W przeciwieństwie do nowoczesnych zegarków Certina, ten model wyposażono w wypukłe szkło hesalitowe z powłoką antyrefleksyjną po jednej stronie i chroniącą przed zarysowaniami powłoką NEX Scratchguardand, wraz z oddzielnym pierścieniem montażowym zapewniającym podwójne zabezpieczenie i wodoszczelność do 20 bar. W kwestii precyzji mechanicznej i wydajności pracy, Certina opowiada się jednak za nowoczesnym podejściem. Innowacyjny mechanizm Powermatic 80 zapewnia dokładność pomiaru i 80-godzinną rezerwę chodu. Nowa wersja starego modelu DS PH 200 m to jednocześnie wyraz przywiązania do tradycji i odważne stawienie czoła przyszłości.Dane techniczne:

Mechanizm: Automatyczny mechanizm ETA Powermatic 80.111, oznaczenie Swiss made, wskazówki godzinowa, minutowa i sekundowa, datownik, rezerwa chodu: 80 godzin.

Koperta: Szczotkowana stal szlachetna 316L, obrotowy pierścień lunety ze wskaźnikiem czasu nurkowania, zakręcana koronka, zakręcany dekiel; średnica 42,8 mm; dekiel z symbolem żółwia stanowiącym logo marki CERTINA.

Tarcza: Lakierowana na czarno tarcza; wskazówki i indeksy z powłoką Super-LumiNova; czerwona wskazówka sekundowa; datownik na godzinie 3.

Wodoszczelność: Przy ciśnieniu do 20 bar (200 m).

Szkło: Zaokrąglone szkło typu hesalite z powłoką antyrefleksyjną po jednej stronie i dodatkową powłoką NEX Scratchguard.

Pasek do zegarka: Czarno- szary materiałowy pasek NATO ze sprzączką  Brązowy pasek ze skóry cielęcej ze sprzączką.

Cechy szczególne: Oryginalny system DS Concept (Double Security), zwiększona wodoszczelność, nowa edycja klasycznego modelu z lat 60-tych., dwa  różne paski do wyboru (pasek materiałowy NATO i pasek ze skóry cielęcej).

Firma Jubiler W.Krzyś  jest oficjalnym sprzedawcą zegarków marki Certina.

Zapraszamy do naszego salonu i do naszego e-sklepu.

 
  • udostępnij:
powrót
.

Luksusowe zegarki i biżuteria

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności