0
0.00

Menu

Koszyk

Twoje konto

 

Szturmanskie
Szturmanskie

Sortowanie
 

Pierwsze rosyjskie zegarki dla pilotów

powstały na zamówienie radzieckiego lotnictwa wojskowego. Kolejne modele były kontynuacją pierwszych chronografów i zegarów pokładowych. Ostatecznie zegarki, które nosiły nazwę Szturmanskie, zostały wykonane po raz pierwszy w 1949 roku dla radzieckich pilotów i nie były przeznaczone na sprzedaż. Każdy absolwent szkoły wojskowej w Związku Radzieckim wraz z dyplomem otrzymywał naręczny zegarek marki Szturmanskie. Były to więc unikatowe czasomierze, chętnie wykorzystywane przez pilotów latających nie tylko wojskowymi maszynami, ale także pilotów cywilnych.

Zegarki Szturmanskie to nie tylko czasomierze,

ale opowieść o radzieckiej eksploracji kosmosu. Pierwszy człowiek w kosmosie, Jurij Gagarin, zabrał ze sobą Szturmanskie, który okazał swoją niezawodność w warunkach zerowej grawitacji. Dziś podróż kosmiczna jest bardziej powszechna oraz częstsza, dlatego wymagania wobec bezpieczeństwa i wygody wszystkich urządzeń technicznych oraz promów kosmicznych, jak również i zegarków, znacznie wzrosła. Zegarki dla astronautów muszą mieć wysoką odporność na agresywne środowisko, magnetyczne pola i wibracje. Jeżeli elektronika nie działa, tylko mechanika może pokazać czas w przestrzeni.

Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności