0
0.00

Menu

Koszyk

Twoje konto

Przeczytaj nasz Blog...

Dowiedz się o nowościach w świecie ekskluzywnych zegarków.

Omega Beagle powraca

OMEGA prezentuje Speedmaster „Silver Snoopy Award” 50th Anniversary

Omega Beagle powraca

W 1970 roku marka OMEGA otrzymała od astronautów NASA prestiżową nagrodę „Silver Snoopy Award” stanowiącą dowód uznania unikalnego wkładu w eksplorację kosmosu oraz podkreślenie jej kluczowej roli podczas misji ratunkowej załogi Apollo 13.

Dokładnie 50 lat później, aby uhonorować tę okazję powstał specjalny zegarek. Model hołduje Snoopy’emu oraz łącząc arkana sztuki zegarmistrzowskiej i animacji odkrywa dla linii OMEGA Speedmaster zupełnie nowy świat wzornictwa.Najpopularniejszy beagle świata gra pierwszoplanową rolę w całym czasomierzu. Pierwszy raz jego sylwetka rzuca się w oczy tłoczona w srebrnym medalionie osadzonym na błękitnej subtarczy na godzinie 9. Widzimy tu Snoopy’ego ubranego w słynny kombinezon kosmiczny, dokładnie tak, jak na srebrnej przypince wręczanej przez astronautów NASA.

Tarcza zegarka też jest wykonana ze srebra (Ag925) i laserowo grawerowana. Znajdują się na niej dwie dodatkowe, błękitne subtarcze oraz fazowane indeksy godzin i proste wskazówki barwione na błękitny kolor w technologii PVD.Na deklu rozpoczyna się prawdziwa zabawa! Tym razem spotykamy Snoopy’ego w kosmosie, w swoim czarno-białym, animowanym Module Dowodzenia poruszanym magiczną ręką. Gdy chronograf jest uruchomiony, Snoopy podróżuje wokół tajemniczej, drugiej strony Księżyca - zupełnie tak, jak załoga Apollo 13. Księżycową powierzchnię udekorowano z wykorzystaniem unikalnego szafirowego szkła z mikro drobinkami metali.

W głębi widzimy nasz dom. Wyobrażenie Ziemi obraca się raz na minutę, zsynchronizowane ze wskazówką małego sekundnika i symbolizuje precyzyjne obroty naszej planety. Historyczny cytat „Eyes on the Stars” widnieje na tle czarnego wszechświata.

System NAIAD LOCK utrzymuje wszystkie grawerunki na deklu we właściwej pozycji. Zapisano tu daty otrzymania przez OMEGĘ nagrody Silver Snoopy Award oraz niebezpiecznej misji Apollo 13 w 1970 roku.Charakteryzujący się najwyższym przywiązaniem marki OMEGA do detali pasek zegarka z błękitnych nylonowych włókien idealnie odpowiada pozostałym elementom czasomierza w tym kolorze. Na jego wewnętrznej stronie wytłoczono nawet trajektorię lotu statku Apollo 13. Pasek dopełnia 42 mm kopertę ze stali szlachetnej inspirowaną stylem 4. generacji Speedmastera (pierwszego zegarka noszonego na powierzchni Księżyca w 1969 roku). Skala tachymetru w poszukiwanym stylu „Dot over Ninety” została naniesiona białą emalią na pierścień lunety z błękitnej ceramiki[ZrO2].

Stanowiący wspaniały pokaz sztuki zegarmistrzowskiej zegarek Speedmaster „Silver Snoopy Award” 50th Anniversary wyposażono w kaliber OMEGA Co-Axial Master Chronometer 3861. Ten przełomowy mechanizm gwarantuje legendarnemu Moonwatch’owi nowe standardy doskonałości. Innowacyjnie odporny na oddziaływanie magnetyczne posiada certyfikat Master Chronometer przyznany przez Szwajcarski Federalny Instytut Metrologii (METAS).

Zegarek posiada pełną, 5-letnią gwarancję OMEGA i będzie dostępny w wersji nielimitowanej. Zachwyceni fani marki otrzymają swój czasomierz w specjalnym pudełku Apollo 13, wyposażony w ściereczkę z mikrofibry, okazjonalną broszurę i szkło powiększające, pozwalające dokładnie podziwiać wszystkie detale modelu.

 
  • udostępnij:
powrót
.
Ta strona korzysta z plików Cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w zakładce Polityka prywatności